Biblioteksbussen

Biblioteksbussen

Här hittar du biblioteksbussens kontaktuppgifter och turlista.

Du kan låna böcker, DVD-filmer och CD-böcker på biblioteksbussen som besöker över 100 hållplatser en gång i månaden. Det du lånar på biblioteksbussen kan återlämnas på kommunens alla bibliotek. Om du är ny låntagare på biblioteket så hjälper vi dig att ordna bibliotekskort ombord. Ta med legitimation.

Kontaktuppgifter

Välkommen att kontakta oss om du har förslag på ny hållplats, vill beställa en bok, fråga oss om något eller lämna andra synpunkter.
 

Här kan du se biblioteksbussens hållplatser i Google maps.

Här kan du ladda ner biblioteksbussens turlista som pdf.

Biblioteksbussens hållplatser

Nedan finns de olika områden biblioteksbussen besöker med mer detaljerad information om hållplats, datum och klockslag. 
Med reservation för ändringar. Alla hållplatser är öppna för allmänheten men hållplatser vid skolor och förskolor kan påverkas vid lov.

BERGSHAMRA

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Länna förskola 13/1, 10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6, 30/6, 25/8, 22/9, 20/10, 17/11, 15/12 Torsdagar 09.00 – 09.20
Svensboda 13/1, 10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6, 30/6, 25/8, 22/9, 20/10, 17/11, 15/12 Torsdagar 14.05 – 14.25

BJÖRKÖ-ARHOLMA

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Björkö-Arholma förskola 11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5, 28/6, 23/8, 20/9, 18/10, 15/11, 13/12 Tisdagar 12.00 – 12.20
Marum 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5, 28/6, 23/8, 20/9, 18/10, 15/11, 13/12 Tisdagar 11.35 – 11.50
Medborgarhuset 11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5, 28/6, 23/8, 20/9, 18/10, 15/11, 13/12 Tisdagar 14.30 – 15.30
Salnölokalen 11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5, 28/6, 23/8, 20/9, 18/10, 15/11, 13/12 Tisdagar 10.55 – 11.15
Simpnäs affär 11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5, 28/6, 23/8, 20/9, 18/10, 15/11, 13/12 Tisdagar 13.50 – 14.20

BLIDÖ

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Blidö förskola 2/2, 2/3, 30/3, 27/4, 25/5, 22/6, 17/8, 14/9, 12/10, 9/11, 7/12 Onsdagar 14.10 – 14.30
Blidö gård 2/2, 2/3, 30/3, 27/4, 25/5, 22/6, 17/8, 14/9, 12/10, 9/11, 7/12 Onsdagar 16.00 – 16.15
Blidösundsgården 2/2, 2/3, 30/3, 27/4, 25/5, 22/6, 17/8, 14/9, 12/10, 9/11, 7/12 Onsdagar 14.45 – 15.05
Bromskärs brygga 2/2, 2/3, 30/3, 27/4, 25/5, 22/6, 17/8, 14/9, 12/10, 9/11, 7/12 Onsdagar 12.30 – 13.00
Bruket 2/2, 2/3, 30/3, 27/4, 25/5, 22/6, 17/8, 14/9, 12/10, 9/11, 7/12 Onsdagar 15.25 – 15.40
Oxhalsö 2/2, 2/3, 30/3, 27/4, 25/5, 22/6, 17/8, 14/9, 12/10, 9/11, 7/12 Onsdagar 16.55 – 17.15
Stämmarsund 2/2, 2/3, 30/3, 27/4, 25/5, 22/6, 17/8, 14/9, 12/10, 9/11, 7/12 Onsdagar 16.25 – 16.45




 

EDSBRO

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Edsbro förskola 20/1, 17/2, 17/3, 14/4, 12/5, 9/6, 4/8, 1/9, 29/9, 27/10, 24/11 Torsdagar 09.00 – 09.30
Sättraby bygdegård 17/1, 14/2, 14/3, 11/4, 9/5, 13/6, 1/8, 29/8, 26/9, 24/10, 21/11 Måndagar 15.00 – 15.30

ESTUNA/SVANBERGA

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Estuna kyrka 26/1, 23/2, 23/3, 20/4, 18/5, 15/6, 10/8, 7/9, 5/10, 2/11, 30/11 Onsdagar 13.40 – 14.00
Finngarne vsk 3/2, 3/3, 31/3, 28/4, 23/6, 18/8, 15/9, 13/10, 10/11, 8/12 Torsdagar 11.15 – 11.30
Svanberga förskola 26/1, 23/2, 23/3, 20/4, 18/5, 15/6, 10/8, 7/9, 5/10, 2/11, 30/11 Onsdagar 09.00 – 09.20
Svanberga skola 11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5, 28/6, 23/8, 20/9, 18/10, 15/11, 13/12 Tisdagar 09.30 – 10.15
Svanberga Arnes äng 25/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6, 9/8, 6/9, 4/10, 1/11, 29/11 Tisdagar 17.20 – 17.40

FINSTA/SKEDERID

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Finsta-kiosken 1/2, 1/3, 29/3, 26/4, 24/5, 21/6, 16/8, 13/9, 11/10, 8/11, 6/12 Tisdagar 18.40 – 19.10
Finsta-kiosken 19/1, 16/2, 16/3, 13/4, 11/5, 8/6, 3/8, 31/8, 28/9, 26/10, 23/11 Onsdagar 15.35 – 16.05
Skederids förskola/skola 31/1, 28/3, 25/4, 23/5, 20/6, 15/8, 12/9, 10/10, 7/11, 5/12 Måndagar 09.40 – 11.00

FRÖTUNA/FURUSUND

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Frötuna skola 14/1, 11/2, 11/3, 8/4, 6/5, 3/6, 26/8, 23/9, 21/10, 18/11, 16/12 Fredagar 09.40 – 11.00
Furusund 12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6, 29/6, 24/8, 21/9, 19/10, 16/11, 14/12 Onsdagar 14.20 – 14.50
Solö 12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6, 29/6, 24/8, 21/9, 19/10, 16/11, 14/12 Onsdagar 15.05 – 15.20
Spillersboda affär 12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6, 29/6, 24/8, 21/9, 19/10, 16/11, 14/12 Onsdagar 15.45 – 16.05
Spraggarboda 2/2, 2/3, 30/3, 27/4, 25/5, 22/6, 17/8, 14/9, 12/10, 9/11, 7/12 Onsdagar 11.10 – 11.25

 

GRISSLEHAMN

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Grisslehamns skola 7/2, 7/3, 4/4, 2/5, 30/5, 27/6, 22/8, 19/9, 17/10, 14/11, 12/12 Måndagar 09.45 – 10.45
Färjeläget 10/1, 7/2, 7/3, 4/4, 2/5, 30/5, 27/6, 22/8, 19/9, 17/10, 14/11, 12/12 Måndagar 11.00 – 11.20
Bagarboden 25/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6, 9/8, 6/9, 4/10, 1/11, 29/11 Tisdagar 14.45 – 15.15
Tomtas backa 10/1, 7/2, 7/3, 4/4, 2/5, 30/5, 27/6, 22/8, 19/9, 17/10, 14/11, 12/12 Måndagar 12.30 – 12.45

HÄVERÖ/HÄVERÖDAL/HALLSTA

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Edebo Hammarby 10/1, 7/2, 7/3, 4/4, 2/5, 30/5, 27/6, 22/8, 19/9, 17/10, 14/11, 12/12 Måndagar 14.25 – 14.55
Utsunds vsk 20/1, 17/2, 17/3, 14/4, 12/5, 9/6, 4/8, 1/9, 29/9, 27/10, 24/11 Torsdagar 12.40 – 13.00
Gribby 10/1, 7/2, 7/3, 4/4, 2/5, 30/5, 27/6, 22/8, 19/9, 17/10, 14/11, 12/12 Måndagar 13.15 – 13.35
Häverödal Tempo 10/1, 7/2, 7/3, 4/4, 2/5, 30/5, 27/6, 22/8, 19/9, 17/10, 14/11, 12/12 Måndagar 13.45 – 14.15
Lindens förskola 20/1, 17/2, 17/3, 14/4, 12/5, 9/6, 4/8, 1/9, 29/9, 27/10, 24/11 Torsdagar 10.45 – 11.05
Kusby 20/1, 17/2, 17/3, 14/4, 12/5, 9/6, 4/8, 1/9, 29/9, 27/10, 24/11 Torsdagar 13.15 – 13.30
Slåttergubbens förskola, Gottsta 20/1, 17/2, 17/3, 14/4, 12/5, 9/6, 4/8, 1/9, 29/9, 27/10, 24/11 Torsdagar 13.50 – 14.15
Trästa 25/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6, 9/8, 6/9, 4/10, 1/11, 29/11 Tisdagar 15.30 – 15.45

LOHÄRAD

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Lohärad Vik 20/1, 17/2, 17/3, 14/4, 12/5, 9/6, 4/8, 1/9, 29/9, 27/10, 24/11 Måndagar 15.10 – 15.30

BJÖRNÖ

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Björnö, Brandvaktsvägen 1/2, 1/3, 29/3, 26/4, 24/5, 21/6, 16/8, 13/9, 11/10, 8/11, 6/12 Tisdagar 16.00 – 16.45
Björnö Kunskapsförskolan/Bovieran 2/2, 2/3, 30/3, 27/4, 25/5, 22/6, 17/8, 14/9, 12/10, 9/11, 7/12 Onsdagar 10.10 – 10.50

 

FLYGFÄLTET

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Förskolan Höjdhoppet 1/2, 1/3, 29/3, 26/4, 24/5, 21/6, 16/8, 13/9, 11/10, 8/11, 6/12 Tisdagar 09.30 – 10.00

 

FÄRSNA

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Balders båge, Äldreboende 26/1, 23/2, 23/3, 20/4, 18/5, 15/6, 10/8, 7/9, 5/10, 2/11, 30/11 Onsdagar 14.20 – 14.45
Färsna kvällstid (vid förskolan Naturbarnstugan) 25/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6, 9/8, 6/9, 4/10, 1/11, 29/11 Tisdagar 18.00 – 18.15

 

GRIND

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Montessoriförskolan 1/2, 1/3, 29/3, 26/4, 24/5, 21/6, 16/8, 13/9, 11/10, 8/11, 6/12 Tisdagar 10.45 – 11.05
Parkens förskola 3/2, 3/3, 31/3, 28/4, 23/6, 18/8, 15/9, 13/10, 10/11, 8/12 Torsdagar 09.30 – 09.50
Vårdbo Äldreboende 26/1, 23/2, 23/3, 20/4, 18/5, 15/6, 10/8, 7/9, 5/10, 2/11, 30/11 Onsdagar 15.05 – 15.35

 

GROSSGÄRDET

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Eneberg Äldreboende 3/2, 3/3, 31/3, 28/4, 23/6, 18/8, 15/9, 13/10, 10/11,  8/12 Torsdagar 14.35 – 15.00
Paletten förskola 31/1, 28/2, 28/3, 25/4, 23/5, 20/6, 15/8, 12/9, 10/10, 7/11, 5/12 Måndagar 14.00 – 14.20

 

KVISTHAMRA

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Gnistan förskola 1/2, 1/3, 29/3, 26/4, 24/5, 21/6, 16/8, 13/9, 11/10, 8/11, 6/12 Tisdagar 09.00 – 09.20

 

NORDRONA

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Förskolan Offenciven 31/1, 28/2, 28/3, 25/4, 23/5, 20/6, 15/8, 12/9, 10/10, 7/11, 5/12 Måndagar 13.30 – 13.50
Gröna gränd 3/2, 3/3, 31/3, 28/4, 23/6, 18/8, 15/9, 13/10, 10/11, 8/12 Torsdagar 15.10 – 15.30

 

SOLBACKA/SOLBACKA STRAND

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Körsbäret, förskola 1/2, 1/3, 29/3, 26/4, 24/5, 21/6, 16/8, 13/9, 11/10, 8/11, 6/12 Tisdagar 10.15 – 10.35
Solbacka förskola 3/2, 3/3, 31/3, 28/4, 23/6, 18/8, 15/9, 13/10, 10/11, 8/12 Torsdagar 09.00 – 09.20
Solbacka Mimer 3/2, 3/3, 31/3, 28/4, 23/6, 18/8, 15/9, 13/10, 10/11, 8/12 Torsdagar 14.00 – 14.20
Vildnissarna förskola 3/2, 3/3, 31/3, 28/4, 23/6, 18/8, 15/9, 13/10, 10/11, 8/12 Torsdagar 13.30 – 13.50

 

VIGELSJÖ/ÖSTER KNUTBY/VÄSTER KNUTBY

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Kråkbrinken förskola (vid Roden k:a) 31/1, 28/2, 28/3, 25/4, 23/5, 20/6, 15/8, 12/9, 10/10, 7/11, 5/12 Måndagar 14.30 – 14.50
Vigelsjö Malstag/Vigelsjöv 31/1, 28/2, 28/3, 25/4, 23/5, 20/6, 15/8, 12/9, 10/10, 7/11, 5/12 Måndagar 15.35 – 16.15
Väster Knutby 31/1, 28/2, 28/3, 25/4, 23/5, 20/6, 15/8, 12/9, 10/10, 7/11, 5/12 Måndagar 15.15 – 15.30
Öster Knutby förskola Trollebo 3/2, 3/3, 31/3, 28/4, 23/6, 18/8, 15/9, 13/10, 10/11, 8/12 Torsdagar 10.10 – 10.30

NÄRTUNA/GOTTRÖRA

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Gottröraslingan 3/11, 1/12 Onsdagar 14.30 – 15.00
Närtuna förskola 3/11, 1/12 Onsdagar 13.20 – 13.40

RIALA

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Källsmora vägskäl 13/1, 10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6, 30/6, 25/8, 22/9, 20/10, 17/11, 15/12 Torsdagar 13.30 – 13.45
Oqvista 13/1, 10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6, 30/6, 25/8, 22/9, 20/10, 17/11, 15/12 Torsdagar 11.25 – 11.40
Riala förskola/skola 13/1, 10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6, 30/6, 25/8, 22/9, 20/10, 17/11, 15/12 Torsdagar 09.40 – 11.00
Rumsättra 13/1, 10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6, 30/6, 25/8, 22/9, 20/10, 17/11, 15/12 Torsdagar 11.50 – 12.10

ROSLAGSBRO

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Billinge 18/1,15/2, 15/3, 12/4, 10/5, 7/6, 2/8, 30/8, 27/9, 25/10, 22/11 Tisdagar 15.35 – 15.50
Drottningdal förskola/skola 28/1, 25/2, 25/3, 22/4, 20/5, 17/6, 12/8, 9/9, 7/10, 4/11, 2/12 Fredagar 09.05 – 11.00
Ekeby/Ösby 28/1, 25/2, 25/3, 22/4, 20/5, 17/6, 12/8, 9/9, 7/10, 4/11, 2/12 Fredagar 11.10 – 11..30
Gryta 18/1,15/2, 15/3, 12/4, 10/5, 7/6, 2/8, 30/8, 27/9, 25/10, 22/11 Tisdagar 14.40 – 15.00
Guvsta vägskäl 3/2, 3/3, 31/3, 28/4, 23/6, 18/8, 15/9, 13/10, 10/11, 8/12 Torsdagar 11.40 – 11.55
Norrsund 18/1,15/2, 15/3, 12/4, 10/5, 7/6, 2/8, 30/8, 27/9, 25/10, 22/11 Tisdagar 16.05 – 16.35
Söderby Nedra 28/1, 25/2, 25/3, 22/4, 20/5, 17/6, 12/8, 9/9, 7/10, 4/11, 2/12 Fredagar 11.45 – 12.00

RÅDMANSÖ

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Gräddö Skärgårdshandel ICA 27/1, 24/2, 24/3, 21/4, 19/5, 16/6, 11/8, 8/9, 6/10, 3/11, 1/12 Torsdagar 13.40 – 14.10
Rådmanby by 27/1, 24/2, 24/3, 21/4, 19/5, 16/6, 11/8, 8/9, 6/10, 3/11, 1/12 Torsdagar 11.10 – 11.30
Rådmansö förskola 27/1, 24/2, 24/3, 21/4, 19/5, 16/6, 11/8, 8/9, 6/10, 3/11, 1/12 Torsdagar 09.00 – 09.25
Rådmansö skola 27/1, 24/2, 24/3, 19/5, 8/9, 6/10, 3/11, 1/12 Torsdagar 09.45 – 11.00
Räfsnäs 27/1, 24/2, 24/3, 21/4, 19/5, 16/6, 11/8, 8/9, 6/10, 3/11, 1/12 Torsdagar 11.40 – 11.55
Södersvik vid Rådmansö bageri 27/1, 24/2, 24/3, 21/4, 19/5, 16/6, 11/8, 8/9, 6/10, 3/11, 1/12 Torsdagar 15.50 – 16.10
Viktoriagården 27/1, 24/2, 24/3, 21/4, 19/5, 16/6, 11/8, 8/9, 6/10, 3/11, 1/12 Torsdagar 13.10 – 13.30
Västernäs 27/1, 24/2, 24/3, 21/4, 19/5, 16/6, 11/8, 8/9, 6/10, 3/11, 1/12 Torsdagar 15.10 – 15.30
Östernäs 27/1, 24/2, 24/3, 21/4, 19/5, 16/6, 11/8, 8/9, 6/10, 3/11, 1/12 Torsdagar 14.40 – 14.55

 

RÅNÄS/RIMBO

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Bålbro förskola, Rimbo 19/1, 16/2, 16/3, 13/4, 11/5, 8/6, 3/8, 31/8, 28/9, 26/10, 23/11 Onsdagar 09.55 – 10.25
Ekebyholmsallén kväll 1/2, 1/3, 29/3, 26/4, 24/5, 21/6, 16/8, 13/9, 11/10, 8/11, 6/12 Tisdagar 17.30 – 18.00
Ekebyholmsallén förskola 17/1, 14/2, 14/3, 11/4, 9/5, 13/6, 1/8, 29/8, 26/9, 24/10, 21/11 Måndagar 09.40 – 10.00
Ekebyholmskolan 17/1, 14/2, 14/3, 11/4, 9/5, 13/6, 1/8, 29/8, 26/9, 24/10, 21/11 Måndagar 10.35 – 11.25
Ekens förskola 17/1, 14/2, 14/3, 11/4, 9/5, 13/6, 1/8, 29/8, 26/9, 24/10, 21/11 Måndagar 10.05 – 10.25
Målsättra vägskäl 19/1, 16/2, 16/3, 13/4, 11/5, 8/6, 3/8, 31/8, 28/9, 26/10, 23/11 Onsdagar 11.25 – 11.45
Rånäs förskola 17/1, 14/2, 14/3, 11/4, 9/5, 13/6, 1/8, 29/8, 26/9, 24/10, 21/11 Måndagar 13.00 – 113.40
Rånäs Nytida (bakom slottet) 17/1, 14/2, 14/3, 11/4, 9/5, 13/6, 1/8, 29/8, 26/9, 24/10, 21/11 Måndagar 13.50 – 14.20
Skarsjä förskola, Rimbo 19/1, 16/2, 16/3, 13/4, 11/5, 8/6, 3/8, 31/8, 28/9, 26/10, 23/11 Onsdagar 09.10 – 09.30
Västertorps förskola, Rimbo 19/1, 16/2, 16/3, 13/4, 11/5, 8/6, 3/8, 31/8, 28/9, 26/10, 23/11 Onsdagar 10.40 – 11.00

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Rö kyrka 31/1, 28/2, 28/3, 25/4, 23/5, 20/6, 15/8, 12/9, 10/10, 7/11, 5/12 Måndagar 12.40 – 13.00

 

SINGÖ/FOGDÖ

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Fogdö 25/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6, 9/8, 6/9, 4/10, 1/11, 29/11  Tisdagar 14.20 – 14.35
Kalvskäret 25/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6, 9/8, 6/9, 4/10, 1/11, 29/11 Tisdagar 11.40 – 11.55
Singö bygdegård 25/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6, 9/8, 6/9, 4/10, 1/11, 29/11  Tisdagar 13.10 – 14.10

 

SKEBO/UNUNGE

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Skebo förskola 20/1, 17/2, 17/3, 14/4, 12/5, 9/6, 4/8, 1/9, 29/9, 27/10, 24/11 Torsdagar 09.55 – 10.25
Skebomacken 10/1, 7/2, 7/3, 4/4, 2/5, 30/5, 27/6, 22/8, 19/9, 17/10, 14/11, 12/12 Måndagar 15.15 – 16.00
Ununge by 10/1, 7/2, 7/3, 4/4, 2/5, 30/5, 27/6, 22/8, 19/9, 17/10, 14/11, 12/12 Måndagar 16.10 – 16.25

SÖDERBYKARL

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Brevik 28/1, 25/2, 25/3, 22/4, 20/5, 17/6, 12/8, 9/9, 7/10, 4/11, 2/12 Fredagar 14.10 – 14.25
Norra Råda 28/1, 25/2, 25/3, 22/4, 20/5, 17/6, 12/8, 9/9, 7/10, 4/11, 2/12 Fredagar 14.40 – 14.55
Nyby bygdegård 28/1, 25/2, 25/3, 22/4, 20/5, 17/6, 12/8, 9/9, 7/10, 4/11, 2/12 Fredagar 12.15 – 12.45
Söderbykarls skola 26/1, 23/2, 23/3, 20/4, 18/5, 15/6, 10/8, 7/9, 5/10, 2/11, 30/11 Onsdagar 09.40 – 10.40

 

 

VÄDDÖ

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Elmstagården 26/1, 23/2, 23/3, 20/4, 18/5, 15/6, 10/8, 7/9, 5/10, 2/11, 30/11 Onsdagar 12.40 – 13.10
Gåsvik 25/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6, 9/8, 6/9, 4/10, 1/11, 29/11 Tisdagar 16.45 – 17.00
Senneby 25/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6, 9/8, 6/9, 4/10, 1/11, 29/11 Tisdagar 16.05 – 16.20
Solhem 26/1, 23/2, 23/3, 20/4, 18/5, 15/6, 10/8, 7/9, 5/10, 2/11, 30/11 Onsdagar 11.00 – 11.15

VÄTÖ

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Holmen 18/1,15/2, 15/3, 12/4, 10/5, 7/6, 2/8, 30/8, 27/9, 25/10, 22/11 Tisdagar 13.45 – 14.00
Marsbacken  18/1,15/2, 15/3, 12/4, 10/5, 7/6, 2/8, 30/8, 27/9, 25/10, 22/11 Tisdagar 10.45 – 11.05
Nysättra klubblokal 18/1,15/2, 15/3, 12/4, 10/5, 7/6, 2/8, 30/8, 27/9, 25/10, 22/11 Tisdagar 13.15 – 13.30
Vätö Folkets hus 18/1,15/2, 15/3, 12/4, 10/5, 7/6, 2/8, 30/8, 27/9, 25/10, 22/11 Tisdagar 12.30 – 13.00
Vätö förskola/skola 18/1,15/2, 15/3, 12/4, 10/5, 7/6, 30/8, 27/9, 25/10, 22/11 Tisdagar 09.40 – 10.30

YXLAN

 

Hållplats och datum

Dag och tid

Alsvassen 12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6, 29/6, 24/8, 21/9, 19/10, 16/11, 14/12 Onsdagar 13.20 – 13.40
Kolsvik 12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6, 29/6, 24/8, 21/9, 19/10, 16/11, 14/12 Onsdagar 10.45 – 11.00
Köpmanholms skola 12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6, 24/8, 21/9, 19/10, 16/11, 14/12 Onsdagar 09.40 – 10.35
Lillängen 12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6, 29/6, 24/8, 21/9, 19/10, 16/11, 14/12 Onsdagar 11.15 – 11.35
Vagnsunda 12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6, 29/6, 24/8, 21/9, 19/10, 16/11, 14/12 Onsdagar 11.50 – 12.10

Språk